• Slovenčina (Slovenská republika)
  • English (United Kingdom)

M A L A W I W A Y ... tu je náš príbeh

Chovná stanica "MalawiWay" bola zaregistrovaná 18.4.2012. Názov našej CHS vznikol spojením mena našej prvej sučky RR Malawi (Tusani Miss Malawi) a cesty, ktorou sa v chove tohoto úžasného plemena  chceme uberať. O tom, aký príznačný bude tento názov už pre začiatok nášho chovu sme vtedy ešte netušili.
Dlhá bola už cesta príchodu Malawi do našej rodiny... V roku 2010 sme sa presťahovali do nášho čerstvo postaveného domčeka v Šoporni. Po psom spoločníkovi sme obaja túžili a voľba padla na nádherné africké plemeno RR. Nechceli sme však  psíka vyberať len na základe fotky v encyklopédii, a tak sme sa zašli pozrieť aj na niekoľko "psích" výstav, aby sme sa s plemenom bližšie zoznámili. To sme už vedeli, že náš prvý RR bude z CHS Tusani, ktorej ridgebacky sa nám zapáčili na prvý pohľad. Ako to už býva, na šteňa z kvalitného spojenia sa zvykne čakať. My sme na našu Malawi čakali 1 rok.
Pôvodne sme chceli hlavne rodinného spoločníka, no počas dlhého čakania na to, kým si naše šteniatko budeme môcť priniesť domov, sme navštívili niekoľko ďalších výstav a "psích" akcii, kde sme si našli aj nových kamarátov a známych. A tak sme sa rozhodli, že výstavy skúsime aj my.
Dá sa povedať, že Malawi nám zmenila život. Začali sme viac chodiť do prírody, navštívili sme vďaka nej veľa nových miest a spoznali nových ľudí. Už po veľmi krátkej dobe nášho spolužitia nám bolo jasné, že nezostaneme iba pri jednom RR a že sa budeme chcieť venovať aj chovu tohto plemena.
Mali sme šťastie, naša Malawi sa páčila a na výstavách získala niekoľko krásnych titulov a ocenení. Absolvovala zdravotné testy, ktoré všetky dopadli na výbornú. Bola úspešne zbonitovaná a uznaná ako chovná sučka. My už sme sa pomaly, ale iste začali rozhliadať po vhodnom ženíchovi pre ňu. No vtedy, na jar 2014, prišiel úraz! Malawi si pretrhla patelárny väz na ľavej zadnej nohe a naša cesta za vytúženými šteniatkami sa predĺžila - o rok. Malawi absolvovala 2 náročné operácie, niekoľko týždňov nosila špeciálnu ortézu. 24 hodín denne bola pod našim dohľadom. Striedali sme sa pri jej opatrovaní niekoľko mesiacov. Bolo to veľmi ťažké obdobie, ktoré sa nám podarilo spoločne prekonať. Malawi sa zotavila a my sa od júna 2015 tešíme z jej prvých šteniatok :-) ktoré v lete 2016 oslávili so svojimi skvelými páničkami prvé narodeniny - 1st Happy Birthday A´One šteniatka :o) Čas neskutočne rýchlo letí a v júni 2017 sme oslávili druhé narodeniny nášho "A"- vrhu. A´one šteniatka majú výborné rodinky a sme vďační, že im naše "deti" robia radosť. Zároveň ďakujeme Malawi, pretože začiatkom júla, presne 7.7.2017, porodila tri krásne zdravé šteniatka a naša Malawiway rodinka sa tým rozrástla o druhý "B"-vrh :o) ... a my opäť prežívame šťastné šteniatkovské okamihy a užívame si každý deň s našimi RR lásočkami http://www.rr.sk/tusani/blika.gif

my :o)
apríl 2017

január 2017

http://www.rr.sk/tusani/blika.gif

jeseň 2016Klagenfurt (AT) leto 2016


28.6.2016 prvé narodeniny A vrhu :o)

Mirka, Marek, Malawi a Aria v júni 2016 :o)

:o)

MW "gang"Mirka, Marek a Aria - náš nový člen rodinky :o)

august 2015


Mirka, Malawi a Marek v apríli 2015


foto: MW


Mirka, Malawi a Marek v januári 2015


foto: MW


Mirka, Marek a Malawi v októbri 2014


foto: MW


Marek, Mirka a Malawi v júli 2014

 

foto: MW


Mirka, Malawi a Marek v marci 2014

foto: MW


Mirka, Malawi a Marek v júni 2013

 


Mirka, Malawi a Marek v máji 2013

 


Mirka, Malawi a Marek v marci 2013

 


Mirka, Malawi a Marek v októbri 2012


Mirka, Malawi a Marek v auguste 2012

 


Marek, Malawi a Mirka vo februári 2012

 
Main page Contacts Search Contacts Search